Blog

Montaż blokady parkingowej – jak i kiedy można to zrobić?

Blokada miejsca parkingowego to najlepszy sposób na cwanych kierowców i zabezpieczenie miejsca parkingowego przez nieproszonymi gośćmi. Niestety często zdarza się tak, że kierowca, mając wykupione miejsce parkingowe, gdy chce umieścić na nim samochód, okazuje się, że jest ono już zajęte przez pojazd, który nie powinien się na nim znajdować. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w blokady parkingowe. Należy jednak pamiętać o tym, by trzymać się ściśle przepisów i unikać samowolki. Na szczęście blokady parkingowe przepisy prawa regulują w dość jasny sposób.

Kiedy można zamontować blokadę na parkingu?

Zadanie blokady parkingowej polega na ochronie wykupionego miejsca przed osobami, które nieuprawnione mogłyby na tym miejscu zaparkować. Takie zapory można spotkać zarówno na prywatnych osiedlach, jak i na placach firm czy na parkingach ogólnodostępnych placówek, które chcą nieco ograniczyć dostęp osób trzecich do parkingów przeznaczonych dla pracowników.
Warto pamiętać o tym, że montaż takiej zapory jest jak najbardziej możliwy i uzasadniony, jednak nie wolno robić tego bez uzyskania stosownej zgody (wystosowanej do właściciela terenu, na którym ma być ustawiona) — w przeciwnym wypadku blokada może zostać nie tylko zdemontowana. Jej właścicielowi grozi również wysoka grzywna. Oczywiście umieszczając blokadę na swoim prywatnym terenie, nie trzeba prosić nikogo o zgodę.

Jak wygląda blokada parkingowa?

Blokady parkingowe często wykonywane są z zimno giętych profili, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Blokady są rozkładane do pozycji pionowej i ustawiane w wybranym miejscu, umożliwiając tym samym zaparkowanie w tym miejscu samochodu, który nie powinien się tu znajdować.
W zależności od zaawansowania technologicznego blokady wyposażone są w różne mechanizmu blokujące i systemowe zamki, które uniemożliwiają ich demontaż przez osoby przez postronne. Taka blokada parkingowa daje pewność, że nikt nieuprawniony nie zajmie wybranego miejsca.

O czy należy pamiętać, decydując się na montaż blokady parkingowej?

Blokadę parkingową można montować wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela gruntu, do którego należy parking, na którym ma być zarezerwowane miejsce dla wybranego pojazdu. Należy pamiętać o tym, że jej montaż nie może w żaden sposób ograniczać ruchu w miejscu umieszczenia blokady.

Dlaczego warto zainwestować w blokadę wysokiej jakości?

Decydując się na montaż blokady parkingowej, warto stawiać na te najwyższej jakości, jak https://zped.com.pl/kategoria-produktu/slupki-drogowe/blokady-parkingowe/ znajdujące się w naszym sklepie internetowym. Tylko taka będzie stanowiła gwarancję tego, że nie zostanie zdemontowana, a miejsce parkingowe nie zostanie zajęte przez nieuprawnione auto. Wystarczy rozejrzeć się po kilku osiedlach, aby zobaczyć, jak wiele znajduje się na nich blokad, które są już nieużyteczne, zardzewiałe i dawno przestały spełniać swoją funkcję. Nawet mając przed sobą konieczność zapłaty nieco większej kwoty, warto wybrać blokadę, która wykonana jest z solidnych materiałów, posiada bardzo dobry system zabezpieczeń i przede wszystkim będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Jak zamontować blokadę parkingową?

Montaż blokady parkingowej jest prosty i każdy może zrobić to samodzielnie, pamiętając jednak o tym, że może być ona umieszczona w miejscu docelowym dopiero po uzyskaniu stosownej zgody. Do blokady dołączony jest zawsze komplet śrub. Wystarczy tylko wywiercić kilka otworów, ustawić blokadę i solidnie wkręcić śruby w przygotowane otwory Blokada jest już gotowa do użytku.

Napisz komentarz