Kategorie

Łańcuchy do słupków

Łańcuchy do słupków stanowią doskonały sposób na wygrodzenie określonych obszarów terenu. Mogą być stosowane zarówno w charakterze trwałych przegród, jak i tymczasowych, w zależności od potrzeb i materiału wykonania. Najczęściej spotykane na rynku są łańcuchy z tworzywa sztucznego oraz metalowe. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady.

Łańcuchy do słupków – gdzie stosować?

Zarówno łańcuchy metalowe do słupków, jak i ich odpowiedniki wykonane z tworzywa, znajdują zastosowanie w różnych obszarach przemysłu oraz usług. Spotkać je można m.in.: w magazynach, na placach magazynowych, w zakładach przemysłowych, na parkingach stałych i tymczasowych, w budownictwie drogowym, na placach budów, przy organizacji imprez masowych. Oczywiście powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich możliwości zastosowań łańcuchów do słupków.

Łańcuchy metalowe – najważniejsze parametry

Naszym Klientom oferujemy metalowe łańcuchy do słupków, które zabezpieczone są ocynkiem lub farbą. Łańcuchy kryte farbą, są malowane proszkowo na kolor biały lub czerwony. Realizujemy zamówienia na dowolne długości elementów. Łańcuchy metalowe zwykle znajdują zastosowanie w typowych ogrodzeniach łańcuchowych U-12b.

Łańcuchy metalowe wybierane są przez Klientów do tych zastosowań, gdzie istotna jest stosunkowo duża masa. W porównaniu z polipropylenowymi, oczka łańcucha metalowego są ciężkie, dlatego instaluje się je wszędzie tam, gdzie istotny jest pionowy zwis elementów, niezależnie od warunków pogodowych. Dobrym przykładem zastosowania może być odgrodzenia chodnika biegnącego wzdłuż jezdni od pasa ruchu drogowego.

Łańcuchy z tworzywa sztucznego

Alternatywą dla łańcuchów metalowych są ich odpowiedniki wykonane z tworzywa sztucznego. Naszym Klientom proponujemy elementy z polipropylenu, które odznaczają się szeregiem zalet: niewielką wagą; odpornością na warunki atmosferyczne; łatwym łączeniem i rozdzielaniem ogniw, dzięki czemu mogą tworzyć odcinki dowolnej długości. Łańcuchy z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzają się w przypadku rozwiązań tymczasowych lub o dużej częstotliwości zmian. Możliwość dowolnego ich skracania i wydłużania w zależności od potrzeb zapewnia długotrwałe użytkowanie, a dodatkową zaletą łańcuchów z tworzywa sztucznego jest ich kompatybilność z różnymi słupkami, a także tyczkami, pachołkami czy gumowymi pachołkami.

Wyświetlanie wszystkich wyników 2