Kategorie

Słupki krawędziowe

Do czego służą słupki krawędziowe u2?

Zadaniem słupka krawędziowego U-2 jest oznaczenie zjazdu z drogi na skrzyżowaniu w inną drogę. Taki słupek z pewnością podkreśla geometrię skrzyżowania. A ponadto dzięki jego ustawieniu przy drodze zaplanowanie i wykonanie manewru skrętu, przez kierowce jest zdecydowanie prostsze. Kiedy ma to szczególne znaczenie? Zdecydowanie wtedy, gdy na dworze się już ściemniło albo podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, kiedy widoczność na drodze jest mocno ograniczona.

W jaki sposób stosuje się słupki krawędziowe u-2?

Taki słupek można stosować na skrzyżowaniach wielu dróg, wzdłuż których ustawione są słupki prowadzące. Słupki krawędziowe umieszcza się najczęściej w odległości pół metra od krawędzi drogi albo od krawędzi pobocza.

Słup krawędziowy u2 jest wykonywany z tworzywa PCV. Ponadto znajduje się na nim folia odblaskowa w białym i zielonym kolorze. Te kolory zapewniają słupkowi świetną widoczność o każdej porze dnia, zarówno rano jak i w nocy. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak śnieżyca, burza czy grad, słupek krawędziowy u2, nadal zachowuje swoją wspaniałą widoczność. Dolna część słupka krawędziowego wyposażona jest w otwory. To właśnie w nich została przeprowadzona kotwa plastikowa, której zadaniem jest zabezpieczenie słupka krawędziowego przed wyciągnięciem lub wypadnięciem z ziemi.

Co warto jeszcze wiedzieć na temat słupków krawędziowych u2?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz dwa rodzaje słupków krawędziowych. Są one wysokości tysiąca pięciuset milimetrów, a ich średnica wynosi sto dwadzieścia milimetrów. Słupek może być oklejony folią odblaskową typu pierwszego albo drugiego i to właśnie tym różni się dostępny w naszej ofercie słupek krawędziowy u2 typu pierwszego od typu drugiego. Ten słupek jest urządzeniem ruchu drogowego, podobnie zresztą jak słupek prowadzący u-1a, czy u-1b. Do zadań słupków krawędziowych należy ochrona życia, mienia, uczestników ruchu drogowego, terenów przyległych do drogi oraz ochrona osób, które przebywają bądź pracują obok drogi. Zielono-białe słupki krawędziowe podobnie zresztą jak czerwono-białe słupki prowadzące stosuje się w celu optycznego naprowadzenia kierujących i ułatwieniu im jazdy pojazdami, nie da się przecież ukryć, jak bardzo te kolory przyciągają wzrok. Dzięki ich zastosowaniu wzrasta bezpieczeństwo ruchu zarówno od strony prowadzących pojazdy, jak i osób przebywających w pobliżu jezdni oznaczonej słupkami krawędziowymi. Sprawdź ofertę naszego sklepu, zakup słupki krawędziowe i dołącz do licznego już grona zadowolonych klientów.

Wyświetlanie wszystkich wyników 2